VAJZA ME BYZYLYK

Plazh. Verë. Një familje me pushime. Papritur, vijnë xhandarët që i kërkojnë vajzës së madhe, një adoleshente 16-vjeçare, të shkonte me ta. Dy vjet më vonë: Liza akuzohet për vrasjen e shoqes së saj të ngushtë, Florës. Pas gjashtë muajsh në paraburgim, ajo ndodhet sërish me prindërit e saj, një byzylyk elektronik në kyçin e këmbës, në pritje të gjyqit që do t’i bëhet në Gjykatën e Lartë...

 

Bazuar në skenarin e Acusada nga Gonzalo Tobal dhe Ulises Porra.

Ku

COD-Center for Openness and Dialogue D4

Vendi

Francë

Viti

2020

Zhanri

Artistik

Kohëzgjatje

96 min

Regji

Stéphane Demoustier

Skenar

Stéphane Demoustier

Kamera

Sylvain Verdet

Montazh

Damien Maestraggi

Produksion

Jean Des Forêts

Kur

22 Shtator 2022, 19:30

Ngjarje të tjera

Para
Pas